Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Psychologia, socjologia

Psychospołeczne uwarunkowania zachowań jednostek i grup społecznych w sytuacjach zagrożeń

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Fragment wstępu: Dostrzegając wielość uwarunkowań wpływających na zachowania człowieka, a w szczególności na to, jakie działania podejmuje on w sytuacjach zagrożeń, dążyliśmy w naszych rozważaniach do przedstawienia głównych teorii wyjaśniających ten tak ważny obszar ludzkiej aktywności. Główne problemy badawcze zostały sformułowane w postaci następujących pytań: - Jakie główne nurty filozoficzne, socjologiczne i psychologiczne kształtowały i kształtują myślenie ludzi o determinantach zachowań człowieka? - Jakie teorie i w jaki sposób opisują i wyjaśniają zachowania człowieka w sytuacji zagrożeń? Poszukiwania badawcze ułatwiło nam sformowanie następujących problemów szczegółowych: - Skąd w człowieku tyle zła, bo krzywdzi, poniża i zabija innych? - Skąd w człowieku tyle dobra, bo naraża się dla innych, poświęca swoje życie nie tylko w obronie innych ludzi, ale nawet wartości, które są dla niego istotne? - Skąd w nim tyle obłudy, bo pod pozorami dobrych uczynków czyni zło? - Dlaczego racjonalnie myślące jednostki pozwalają sobą manipulować w grupie i zapominają o standardach moralnych i wartościach, którymi kierowały się w swoim życiu?

Rok wydania: 2010 Wydawnictwo: Akademia Obrony Narodowej Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 17x24cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788375231304 TIN: T00067124

Uwagi: Brzegi stron delikatnie zakurzone. Oprawa nieznacznie zarysowana. Książka zawiera pieczątki i naklejki pobiblioteczne.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie