Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Logika matematyczna, 1946 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"Wiele spośród pojęć, które w logice matematycznej otrzymują ścisłe sformułowanie, występuje jako podstawowy składnik naszej codziennej mowy. Przejście od niematematycznego, niefilozoficznego zdrowego rozsądku do pierwszych technicznych ujęć logiki matematycznej jest proste i łatwe. Wystarczy wejść w dziedzinę logiki matematycznej, aby osiągnąć właściwe pole badań. Cała logika matematyczna jest polem badań i badacze pracują twórczo we wszystkich niemal jej dziedzinach" z Przedmowy.

Logika matematyczna – dział matematyki, który wyodrębnił się jako samodzielna dziedzina na przełomie XIX i XX wieku, wraz z dążeniem do dogłębnego zbadania podstaw matematyki. Koncentruje się ona na analizowaniu zasad rozumowania oraz pojęć z nim związanych z wykorzystaniem sformalizowanych oraz uściślonych metod i narzędzi matematyki.

W początkowym okresie rozwoju tego działu używano też nazwy logika symboliczna (w celu odróżnienia od logiki filozoficznej). Nazwa logika matematyczna została użyta po raz pierwszy przez włoskiego matematyka Giuseppe Peana.

Rok wydania: 1946 Wydawnictwo: Księgarnia Naukowa Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Ilość stron: 26 Waga: 0.07 kg TIN: T01245447

Uwagi: Oprawa lużna, trochę wytarta, naderwana, oderwana od bloku, Brzegi stron trochę zakurzone, pożołkłe, Strony pożółkłe, Blok spójny, Druk czytelny, 

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie