Dodatkowe  15 zł RABATU  na  WSZYSTKO  przy zakupach za min. 199 zł z kodem:  31mar2024 

Literatura piękna, popularna i faktu

przeglądaj wg:
produkty 484 961-400 000 z 400 000
sortuj:

Literatura piękna, popularna i faktu

produkty 484 961-400 000 z 400 000
sortuj:
przeglądaj wg

W głowie dźwięczy Ci pytanie: literatura piękna – co to właściwie jest? Określenie literatury pięknej zostało spopularyzowane w pierwszej połowie XVIII wieku, analogicznie do terminu sztuk pięknych. W naszym dziale literatury pięknej znajdziesz klasyki literatury polskiej, angielskiej obcej. W tej kategorii znajdują się także pozycje z segmentu literatury faktu. W naszym stale aktualizowanym księgozbiorze znajdziesz setki tysięcy pozycji – począwszy od klasyków literatury, a skończywszy na najnowszych pozycjach i białych krukach, których próżno szukać w innych księgarniach czy antykwariatach online.

Od klasyki po współczesność – literatura piękna polska

Polskie tradycje literackie są znane na całym świecie, a pisarze doceniani i szanowani, bez względu na to czy piszą, poezję czy gatunki z pogranicza. Literackiego Nobla z literatury otrzymali: Władysław Reymont, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk. Do tego zaszczytnego grona można dołączyć wielu autorów literackiej klasyki, jak chociażby Joseph Conrad, Witold Gombrowicz, Bruno Schulz. Literatura piękna polska cały czas ewoluuje, a na rynku pisarskim przybywa ciągle nowych nazwisk. Na tej podstronie znajdziesz wiele archiwalnych już wydań polskiej literatury pięknej z różnych okresów historycznych. Nasz literacki katalog jest stale poszerzany o nowe pozycje oraz specjalistyczne podkategorie.

Literatura piękna po angielsku oraz obca

W naszym katalogu znajduje się obszerna baza tytułów w języku angielskim, które będą stanowić gratkę zarówno dla pasjonatów literatury, językoznawców, literaturoznawców, jak i osób, które chcą uczyć się języka podczas czytania. Czytanie literatury w oryginalne lub angielskim przekładzie to jedna z najstarszych metod efektywnej nauki języka, dzięki której wzbogacisz swoje słownictwo. Czytanie literatury pięknej po angielsku oraz w innych językach obcych, to także jeden z lepszych sposobów na zrozumienie zawiłych form gramatycznych, które będziesz mógł rozłożyć „na czynniki pierwsze” podczas czytania.

Przekład literatury pięknej zawsze w pewnym stopniu jest interpretacją tekstu źródłowego – wielu tłumaczy i językoznawców twierdzi, że przekład literatury pięknej nigdy nie będzie w stu procentach oddawał przekazu źródłowego. Czytając literaturę po angielsku, szczególnie tę napisaną przez anglojęzycznych pisarzy, będziesz miał przyjemność obcować z oryginalnym tekstem.

Czytanie literatury obcej jest zawsze bardziej wymagające, ale z drugiej strony – bardziej wartościowe. Czytając oryginał możesz lepiej docenić kunszt literacki autora, jednocześnie rozwijając własne kompetencje językowe. Oryginalny, niepoddany obróbce tekst to także niebywała przygoda podczas lektury, której nie zastąpi żaden przekład literacki, nawet ten najbardziej dopracowany.

Literatura faktu – poszerz swoją wiedzę i wrażliwość

Dobrym odpoczynkiem od literatury pięknej jest literatura faktu. Reportaże, biografie czy wspomnienia znanych osób pozwolą Ci lepiej poznać świat oraz wybitne sylwetki historycznych postaci. Literatura faktu, podobnie jak literatura piękna, sygnalizuje ważne wyzwania stojące przed ludzkością, pochyla się nad losem najbiedniejszych czy wykorzystywanych przez system. Literatura faktu rozwija naszą wrażliwość i poszerza granice percepcji. Raczej nie wystarczy Ci czasu, żeby zwiedzić cały świat, ale możesz go poznawać śledząc zapiski reportażystów z całego globu, bez wychodzenia z domu.