Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Muzyka

Liszt&Widor. Organ Works. M. Zakrzewski CD

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Maciej Zakrzewski, organista, kompozytor, improwizator, wykładowca Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, pedagog Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.
Ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Brał udział w wielu konkursach organowych i kompozytorskich. Jest laureatem I miejsca na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. J. P. Sweelincka (Gdańsk 2009), oraz IV miejsca na konkursie Premio Elvira di Renna w Pontecagnano- Faiano (Włochy 2008). W roku 2010 otrzymał Złoty Laur Młodego Organisty na XXXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku.
Wraz ze swym zespołem Concitato zdobył pierwszą nagrodę na VII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej (Malbork 2009). Brał udział w kursach mistrzowskich- interpretacji muzyki organowej, prowadzonych m. in. przez M. Hoselbecka, P. van Dijka, O. Latry, H. Deustcha, W. Zerera, L. Ghielmi; improwizacji pod kierunkiem P. Pincemailla, T. A. Nowaka oraz w Warsztatach Muzyki Dawnej w Wieliczce (2008). Współpracuje m. in. z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną PROGRESS, Chórem Akademii Morskiej w Gdyni, Chórem CANTUS oraz chórem kameralnym Discantus, z którym dokonał nagrania Mszy Kaszubskiej Michała Sławeckiego. Brał udział w nagraniu Sonat kościelnych Mozarta, prowadzonym przez Maxima Vengerova. W maju bierzącego roku ukaże się jego debiutancka solowa płyta z nagraniem dzieł Liszta i Widora na organach Archikatedry Oliwskiej.
Pracuje na stanowisku asystenta klasy organów w gdańskiej Akademii Muzycznej. Prowadzi klasę organów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Jest wiceprezesem Pomorskiego Stowarzyszenia Musica Giovane, z którym organizuje m.in. Malborski Festiwal Organowy w kościele św. Jana Chrzciciela na wzgórzu zamkowym w Malborku. Organista mszy św. radiowych transmitowanych z Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku. W roku 2009 był nominowany do nagrody miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury, a rok później do nagrody Gryfa Pomorskiego w kategorii Pomorska Nadzieja Artystyczna. W roku 2010 nominowano go do nagrody Miasta Gdańska "Splendor Gedanensis" za udział w wielu wydarzeniach artystycznych na terenie Pomorza. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (m. in. Austria, Litwa, Niemcy, Francja).
Lista utworów:
"Ad Nos, Ad Salutarem Undam" Fantasia
"Ad Nos, Ad Salutarem Undam" Fugue
Symphony No. 6 In G Minor Op.42. Allegro.
Symphony No. 6 In G Minor Op.42. Adagio
Symphony No. 6 In G Minor Op.42. Intermezzo.
Symphony No. 6 In G Minor Op.42. Cantabile.
Symphony No. 6 In G Minor Op.42. Finale.
The Cathedral. Improvisation - komp. Maciej Zakrzewski

Rok wydania: 2014 Wydawnictwo: SOLiTON Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Waga: 0.5 kg EAN: 5901571093741

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie