Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Podróżniczy

Lato w Gaskonii. Inne oblicze południa Francji

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Lato w Gaskonii to opowieść o dwóch miłościach: tej letniej, młodzieńczej do blondwłosej dziewczyny i tej głębokiej, dojrzewającej z wiekiem do Gaskonii, z jej skąpanymi w słońcu winnicami, pagórkowatymi, malowniczymi krajobrazami oraz ciepłymi, pracowitymi ludźmi.
Pobyt autora w małej wiosce Pguilhan, podczas sezonowej pracy, pozwolił mu odkryć gaskońskie życie na wsi, od środka poznać tę krainę, pracując w polu, wypasając owce, podlewając plony, a w końcu kosztując tamtejszej kuchni, win, zaznając ciepłego, rodzinnego życia gospodarzy.
Opowiedziana z wdziękiem historia, splata losy wielu nietuzinkowych postaci. Jednak prawdziwą bohaterką książki jest sama Gaskonia, niezależna, pełna wszelkich bogactw kraina. Lato w Gaskonii oddaje ducha tego regionu, przywołuje niezapomniane widoki, zapachy, smaki i dźwięki, nadal jeszcze nie do końca odkrytego południa Francji.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Muza Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 352 Waga: 0.5 kg EAN: 9788328700642

Opinie