Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Finansiści, ekonomiści i biznesmeni

  • -5%

Łączenie i podział spółek

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Publikacja omawia najważniejsze kwestie związane z łączeniem się i podziałem spółek, jakie uregulowano w Kodeksie spółek handlowych, w tym transgraniczne łączenie się spółek kapitałowych i spółki komandytowo-akcyjnej oraz proces łączenia się spółek z udziałem spółek osobowych.
Zagadnienia prawne, podatkowe i rachunkowe zostały zaprezentowane z uwzględnieniem odrębności:
procesu łączenia się spółek kapitałowych przez inkorporację (przejęcie) bądź przez zawiązanie nowej spółki (fuzję);
procesu łączenia się spółek z udziałem spółek osobowych;
połączenia spółki kapitałowej ze spółką zagraniczną;
połączenia spółki komandytowo-akcyjnej ze spółką zagraniczną;
różnych wariantów podziału spółki.
Łączenie spółek jest instytucją prawną pozwalającą firmom na konsolidację, rozwój oraz zmianę pozycji na rynku i podniesienie konkurencyjności. Z kolei podział spółki jest szansą na restrukturyzację jej przedsiębiorstwa, gdyż umożliwia wydzielenie jego zorganizowanej części. Obydwie procedury mają ustalony przebieg i wymagają podjęcia działań wykraczających poza standardowe obowiązki sprawozdawcze w roku obrotowym.
Dodatkowo są różne warianty połączenia i podziału spółek, toteż wybór optymalnej procedury wiąże się z rozstrzygnięciem wielu dylematów wynikają one ze skutków prawnych i podatkowych tych procesów.
W przypadku łączenia i podziału spółek należy pamiętać, aby uwzględnić regulacje z różnych dziedzin prawa. Publikacja w praktyczny sposób pokazuje, jak w trakcie przekształcenia postępować zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych, ustawy o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi.
Zalety publikacji:
Jedyne na rynku opracowanie łączące praktyczne wyjaśnienia i konkretne wskazówki postępowania w razie połączenia spółek bądź podziału spółki prawa handlowego.
Autorzy w zwięzły, przystępny i uporządkowany sposób omawiają zagadnienia prawne, podatkowe i rachunkowe.
Publikacja jest swoistą mapą drogową dla biur rachunkowych, księgowych i doradców podatkowych.
Cenne wskazówki odnajdą w niej również przedsiębiorcy i kierownicy w jednostkach organizacyjnych oraz menadżerowie zatrudnieni w spółkach i innych podmiotach prowadzących działalność gospodarczą.

Wydawnictwo: Infor Stan: Nowa Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 192 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381373968

94,05 zł 99,00 zł
+ -

Opinie