Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Łacińskie sentencje i powiedzenia prawnicze w.3

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Do bogatego dorobku i tradycji prawa, stworzonego w antycznym Rzymie należą paremie krótkie sentencje prawnicze, określające podstawowe zasady lub rozwiązania prawne.
Od starożytności po dzień dzisiejszy paremie znajdują zastosowanie jako gotowe instrumentarium w procesie tworzenia prawa. Są wykorzystywane w orzecznictwie sądów i trybunałów, w uzasadnieniach wniosków i opinii prawnych oraz stanowią istotny element retoryki prawniczej.
Autorzy nie ograniczają się jedynie do przytoczenia tekstu paremii oraz jego tłumaczenia. Niektóre z sentencji opatrzone zostały zwięzłym komentarzem oraz odniesieniami do współczesnych przepisów prawa. Te liczne odbicia mądrości sentencji w obowiązujących dzisiaj przepisach prawa udowadniają, że precyzyjne, zwięzłe i celne maksymy są ponadczasowe i nieustannie zachowują na aktualności.
Nowe, III wydanie książki, zostało uaktualnione o odniesienia do obowiązujących obecnie przepisów prawa oraz opatrzone nową przedmową.
Publikacja adresowana jest do studentów prawa, aplikantów i praktyków.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: C.H. BECK Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 12x20cm Ilość stron: 444 Waga: 0.5 kg EAN: 9788325596705

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie