Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Fizyka ogólna

Kurs fizyki tomy od 1 do 3

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Tom 1 - 446s.

Tom 2 - 488s.

Tom 3 - 731s.

Fizyka (z stgr. φύσις, physis – „natura”) – nauka przyrodnicza zajmująca się badaniem najbardziej fundamentalnych i uniwersalnych właściwości oraz przemian materii i energii, a także oddziaływań między nimi[1][2]. Do opisu zjawisk fizycznych fizycy używają wielkości fizycznych, wyrażonych za pomocą pojęć matematycznych, takich jak liczba, wektor, tensor. Tworząc hipotezy i teorie fizyki, budują relacje pomiędzy wielkościami fizycznymi.

Z fizyką ściśle wiążą się inne nauki przyrodnicze, szczególnie chemia. Chemicy przyjmują teorie fizyki dotyczące cząsteczek i związków chemicznych (mechanika kwantowa, termodynamika) i za ich pomocą tworzą teorie w ich własnych dziedzinach badań. Fizyka zajmuje szczególne miejsce w naukach przyrodniczych, ponieważ wyjaśnia podstawowe zależności obowiązujące w przyrodzie.

Rok wydania: 1981 Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 15x20cm Waga: 0.85 kg TIN: T02542463

Uwagi:

Oprawy zakurzone, zabrudzone i naderwane na krawędziach. Rogi opraw zagięte i rozdwojone. Grzbiety książek naderwane i zabrudzone. Brzegi stron zakurzone i pożółkłe. Strony pożółkłe i poplamione.

Opinie