Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antropologia ogólna

Kultura pokoju - trójgłos edukacyjny

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Dlaczego napisaliśmy tę książkę?
Ponieważ historia ludzkości jest głęboko naznaczona przemocą i niesprawiedliwością. Wyzysk, przemoc, wojny, terroryzm i ruchy społeczne szerzące mowę nienawiści są czystym złem. Chcemy upowszechnić ideę budowania kultury pokoju, wychowania do wolności. W preambule aktu konstytutywnego UNESCO z 1945 roku czytamy, że skoro wojny rodzą się w umysłach ludzi, to właśnie w umysłach ludzi muszą być budowane podstawy pokoju. Kultura pokoju, kultura wolności jest przeciwieństwem kultury przemocy, niesprawiedliwości społecznych i krzywdy ludzkiej doświadczanej na miliony sposobów. Istnieje wiele dróg budowania kultury pokoju, jednak w każdym przypadku najważniejsza jest perspektywa konkretnego człowieka i jego relacji z drugą osobą.
Książka adresowana jest głównie do przedstawicieli nauk społecznych i humanistycznych, środowisk edukacyjnych, organizacji społecznych oraz decydentów politycznych (oświatowych).

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Impuls Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x23cm Ilość stron: 194 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380951419

Opinie