Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Świat roślin i zwierząt

Księga zwierząt niemalże niemożliwych

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Aksolotl, niesporczak, ksenofiofor, motyl morski, rekin chochlik na naszej planecie żyje wiele zwierząt, które daleko wykraczają poza ludzką wyobraźnię: prawdziwych stworzeń, które są często bardziej zadziwiające, niż wszystko, o czym fantazjowali autorzy średniowiecznych bestiariuszy. Dzisiaj nie boimy się już potworów morskich ani szyszymor. Ale poczynając od niesławnego pszczoło-jamnika aż po kałamarnicę olbrzymią zwierzęta nadal urzekają tym, co mogą zrobić i tym, czego nie mogą, a także tym, co o nich wiemy, no i tym, czego nie. Na przykład krab yeti żyjący ponad 2 kilometry pod powierzchnią oceanu w temperaturach sięgających 300 stopni Celsjusza używa swoich futrzastych ramion do hodowli bakterii, którymi się żywi. Niesporczak z kolei należy do grona zwierząt niezniszczalnych i potrafi przeżyć w przestrzeni kosmicznej.
Caspar Henderson penetrując i głębie oceanów, i najbardziej jałowe zakątki ziemi w sposób dowcipny, pasjonujący i elokwentny prezentuje nam współczesną menażerię: opisuje piękno i dziwaczność wielu stworzeń, z których część jest tak zadziwiająca, że chciałoby się dla nich założyć osobne Archiwum X. Dzięki nim po raz kolejny można się przekonać, jak wspaniały jest świat, w którym żyjemy.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Marginesy Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x12cm Ilość stron: 430 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365973870

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie