Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Polskie

Księga Joanny

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Akcja powieści dzieje się w niedalekiej przyszłości, w 2049 roku. Ziemię ogarnia geokatastrofa, ludzkość pogrąża się
w wojnie. Na zgliszczach planety pozostają garstki, inni przenoszą się na dryfującą w przestrzeni kosmicznej platformę CIEL, którą zarządza charyzmatyczny potwór i dawny celebryta Jean de Men.
Okrutna dyktatura, prześladowania i CIEL dom po kataklizmie, przeobrażają gatunek ludzki w istoty o białej, niemal przezroczystej skórze, bez zapachu, smaku, cech płciowych. Namiastką doświadczania świata i nową formą narracji staje się dla nich sztuka graftowania tekstów na skórze.
Przeciwko Jeanowi de Menowi buntuje się grupa rebeliantów na czele z grafterką Krystyną Pizan. Wzmocnieni heroiczną pieśnią o Joannie znienawidzonej przez tyrana wojowniczce,
posiadającej niezwykłą moc łączącą ją z Ziemią jednoczą siły, aby obalić jego okrutne rządy.
Księga Joanny to porywający świat dystopii opowieść wielopłaszczyznowa, o sile Natury, przetrwaniu, o destrukcyjnej mocy populizmu i kultury konsumpcyjnej. Apokaliptyczna wizja końca gatunku ludzkiego na zgliszczach ziemi owładniętej rządzą władzy i populizmu.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Poradnia K Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 344 Waga: 0.5 kg EAN: 9788366005099

Opinie