Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Sztuka - opracowania ogólne

Krzysztof Wodiczko. On Behalf of the Public Domain

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Katalog towarzyszący wystawie Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej oferuje retrospektywny wgląd w praktykę artystyczną Wodiczki, eksponując krytyczny wymiar jego sztuki (wersja angielskojęzyczna)
Katalog towarzyszący wystawie "Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej" oferuje retrospektywny wgląd w praktykę artystyczną Wodiczki, eksponując krytyczny wymiar jego sztuki. Wielowątkowa twórczość artysty znajduje omówienie w tekstach wybitnych badaczy kultury wizualnej, pisanych z punktu widzenia różnych doświadczeń kulturowych i perspektyw badawczych. W obszernym wywiadzie artysta sam opowiada o swoich realizacjach i okolicznościach ich powstania.
Rozbudowana część dokumentacyjna prezentuje działania artysty od 1968 do 2014 roku: począwszy od wczesnych prac z radykalną analizą języka artystycznego i roli artysty, poprzez pionierskie działania w zakresie sztuki publicznej obejmujące projekcje oraz serie Pojazdów i Instrumentów, aż po antywojenne projekty z ostatnich lat, inicjujące dyskusje na temat potrzeby przeformułowania sposobów podtrzymywania pamięci.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Muzeum Sztuki w Łodzi Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788363820336

Opinie