Powrót

Literatura piękna - proza polska

Kroniki Żelaznego Druida 7. Nóż w lodzie

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Siódma część bestsellerowych Kronik Żelaznego Druida autorstwa Kevina Hearna!
Przez niemal dwa tysiące lat po ziemi chodził tylko jeden druid Atticus O'Sullivan. Teraz jest ich troje. Granuaile stała się już prawdziwą druidką, a on wyciągnął właśnie z Wyspy Czasu swojego archdruida. Choć Owenowi nieźle idzie odnawianie tatuaży dawnego ucznia i całkiem szybko oswaja się z takimi osiągnięciami magii technologicznej, jak telefony komórkowe i toalety, Żelazny Druid wcale nie jest pewny, czy ten szczwany lis będzie jego atutem podczas nieuchronnej walki z nordyckim bogiem Lokim, albo raczej skaraniem boskim.
Czy troje druidów zdoła przejrzeć spisek przeciwko druidyzmowi? I jaką rolę odegrają lisy o zbyt dużej liczbie ogonów, hinduskie demony, Sherlock Holmes, zakochana w Rembrandcie selkie, Jezus Chrystus, a nawet pewien łososiolubny niedźwiedź z Alaski?
 Kevin Hearne urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi robić piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z rodziną w tycim, acz przytulnym domku.
W serii ukazały się następujące powieści:
Na psa urok; Raz wiedźmie śmierć; Między młotem a piorunem; Zbrodnia i kojot; Kijem i mieczem; Kronika wykrakanej śmierci; Nóż w lodzie.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Rebis Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 15.5x21cm Ilość stron: 456 Waga: 0.5 kg EAN: 9788378186731

Opinie