Powrót

Strona główna

Kossak Zofia - Z otchłani, 1947 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Jest to opowieść o kobietach w Birkenau. Zofia Kossak pisała z punktu widzenia katoliczki. "Na wolności nikt nie wyobraża sobie, że można dojść do takiego stopnia wychudzenia. Kości biodrowe sterczały, podobne skrzyżowanym i do góry odwróconym łopatom, kręgosłup zdawał się leżeć na zewnątrz ciała jak sękaty drąg, zeschłe kłącze dzikiego irysu. Zapadły brzuch był niemal przyschnięty do krzyża, pod obojczykami skóra prześwitywała niby błona nietoperza, uda widziały się szczuplejsze od łydek (bo łydki mają dwa piszczele, udo jeden), kolana sterczały niby potworne huby na drzewie, twarz o zapadłych policzkach, zaostrzonym trupio nosie i wysuniętych na przód zębach, głowa osadzona na szyi cienkiej jak u ptaka... Takie szkielety, żywe modele anatomiczne, chodziły, pajęczymi, okropnymi, podobnymi do szponów dłońmi kostuchy chwytały się krawędzi prycz, by nie upaść"

Rok wydania: 1947 Wydawnictwo: Wydawnictwo Księgarni Wł. Nagłowskiego Stan: UżywanaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x23.9cm Waga: 0.3 kg

Uwagi: Brzegi stron zakurzone i pożółkłe. Oprawa introligatorska, porysowana. Druk zachowany w dobrym stanie. Blok książki spójny. Wyklejka pomazana ołówkiem.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie