Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Technika, przemysł - opracowania ogólne

Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

,,Wystarczy pokombinować!" - Artur B. Chmielewski, inżynier NASA

Czy w kosmosie można pompować balony? Jak wylądować na komecie, a jak przetrwać rok w temperaturze 460 stopni Celsjusza? Czy pszczoły i pająki mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów centrum dowodzenia lotami kosmicznymi NASA? I co Indianie mają z tym wspólnego?

Wybierz się w niezwykłą podróż z synem Papcia ChmielaArturem B. Chmielewskim, który zaprasza na podbój kosmosu. W dzieciństwie marzył o budowaniu statków kosmicznych, a teraz pracuje w jednym z centrów NASA jako kosmiczny inżynier!

W książce opowiada o najważniejszych kosmicznych projektach, o których nigdzie indziej nie przeczytasz! Zobacz, jak rozwiązuje się problemy w stylu NASA. Uwierz w siebie - Ty też potrafisz! Wystarczy pokombinować, bo nauka jest megaciekawa.

Wyląduj z Arturem na Marsie, odszukajcie zagubiony lądownik i zastanówcie się, jak może wyglądać mieszkaniec planety Proxima Centauri B.

Kosmiczne wyzwania już na Ciebie czekają!

To książka o kosmosie, ale z zupełnie innej perspektywy!

Kim są autorzy?

Artur B. Chmielewski to nasz człowiek w NASA! Uhonorowany w plebiscycie ,,Ambasador Polski 2019". Pracuje w Jet Propulsion Laboratory jako menedżer misji kosmicznych takich jak RosettaGalileoUlysses i Cassini-Huygens!

W Kosmicznych wyzwaniach z niesamowitą pasją opowiada o tych przełomowych wydarzeniach. W tej książce znajdziesz:

  • pakiet superwiedzy z zakresu inżynierii kosmicznej,
  • ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia,
  • kreatywne i nietuzinkowe ćwiczenia, które możesz rozwiązać sam, w klasie lub z rodzicami,
  • eksperymenty do samodzielnego wykonania,
  • wskazówki, które zmienią twoje myślenie o nauce.

Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka - dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką popularnonaukową. Związana m.in. z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, a także z magazynem ,,Focus" i portalami Weekend.Gazeta.pl oraz Magazyn.WP.pl. Współautorka książki Człowiek. Istota kosmiczna.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: ZNAK Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x26cm Ilość stron: 192 Waga: 0.5 kg EAN: 9788324052301

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie