Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Aktorzy i artyści

Kora, Kora. A planety szaleją

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Kamil Sipowicz ,,Kora, Kora. A Planety szaleją" - biografia Kory, jednej z najlepszych wokalistek polskiej sceny rockowej, oparta na wydanej w 1998 r. książce ,,Kora i Maanam - podwójna linia życia".
Artystka szczerze i otwarcie opowiada w niej o wielu osobistych sprawach i ważnych dla niej kwestiach.
W książce ,,Kora, Kora..." zostały rozwinięte niektóre wątki pojawiające się w wydaniu sprzed ponad 20 lat m.in. dzieciństwo spędzone w domu dziecka, najważniejsze postaci w życiu Kory, stosunek Kory do narkotyków, mniejszości seksualnych i seksu. Pojawiają się także zupełnie nowe - pierwsza miłość, udział artystki w show "Must Be the Music", znaczenie rodziny w jej życiu, narodziny wnuka i wiele innych.
Magdalena Środa o książce:
Kora - kobieta fascynująca, a nawet więcej: kobiecość sama, kobiecość wolna, nieokiełznana i ekspresyjna. A więc: Kora pisze o sobie, dziecku w sobie, kobiecie w sobie, o życiu kobiety i o facetach oraz o sprawach naprawdę ważnych. Pisze również o sprawach mniej ważnych. Bo któż zna kryteria tego, co naprawdę w życiu ważne? Ta książka to krótka biografia, zapis pewnego etapu intymno-publicznego życia, ale przede wszystkim opis istotnych warstw naszej rodzimej kultury. To jeden z kluczy do jej zrozumienia, równie niezbędny jak ,,Wesele" Wyspiańskiego czy ,,Ferdydurke" Gombrowicza. To również klucz do zrozumienia fenomenu samej Kory. A kto nie przeczyta, ten trąba!

Rok wydania: 2011 Wydawnictwo: Agora Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x12cm Ilość stron: 200 Waga: 0.5 kg EAN: 9788326806384

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie