Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

  • -10%

Komedia ludzka tom XVII

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Komedia Ludzka (oryg. fr. La Comédie Humaine) – cykl powieści i opowiadań francuskiego pisarza Honoriusza Balzaka składający się z ponad 130 utworów, w których wielokrotnie pojawiają się te same postacie, a jest ich ponad 2000.

Balzak potraktował człowieka jako gatunek przyrodniczy i rozpatruje jego odmiany występujące w różnych środowiskach. Bazą danych Balzaka były luźne, odręczne notatki, ustawicznie przenoszone z jednego miejsca pobytu do innego.

Jądrem cyklu jest powieść Ojciec Goriot, od której zaczęła się koncepcja Komedii Ludzkiej. Pomysł polegał na zaludnieniu tymi samymi postaciami cyklu utworów.

Styl utworów Balzaka odznacza się licznymi obszernymi opisami tła historycznego oraz środowiska, co odzwierciedla zasadnicze założenie autora, że istnieje wzajemna zależność między charakterem jednostki a otoczeniem.

Siłą napędową jego postaci jest dążenie do kariery i zdobycie pieniędzy. Sprawy finansowe Balzak znał z własnego doświadczenia. 

Rok wydania: 1962 Wydawnictwo: Czytelnik Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 12x19cm Ilość stron: 556 Waga: 0.5 kg TIN: T01750595

Uwagi: Brzegi stron zakurzone, Oprawa lekko wytarta, Rogi oprawy trochę zagięte, Krawędzie oprawy wgniecione, Oprawa pobrudzona, Blok przesunięty, Brzegi stron pobrudzone, Strony trochę pożółkłe, 

13,46 zł 14,95 zł

Opinie