Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Komedia ludzka Tom VII

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Komedia Ludzka (oryg. fr. La Comédie Humaine) – cykl powieści i opowiadań francuskiego pisarza Honoriusza Balzaka składający się z ponad 130 utworów, w których wielokrotnie pojawiają się te same postacie, a jest ich ponad 2000.

Balzak potraktował człowieka jako gatunek przyrodniczy i rozpatruje jego odmiany występujące w różnych środowiskach. Bazą danych Balzaka były luźne, odręczne notatki, ustawicznie przenoszone z jednego miejsca pobytu do innego.

Jądrem cyklu jest powieść Ojciec Goriot, od której zaczęła się koncepcja Komedii Ludzkiej. Pomysł polegał na zaludnieniu tymi samymi postaciami cyklu utworów.

Styl utworów Balzaka odznacza się licznymi obszernymi opisami tła historycznego oraz środowiska, co odzwierciedla zasadnicze założenie autora, że istnieje wzajemna zależność między charakterem jednostki a otoczeniem.

Siłą napędową jego postaci jest dążenie do kariery i zdobycie pieniędzy. Sprawy finansowe Balzak znał z własnego doświadczenia. 

Rok wydania: 1958 Wydawnictwo: Czytelnik Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 20.5x29cm Ilość stron: 445 Waga: 0.5 kg TIN: T01753298

Uwagi: Brzegi stron zakurzone, zabrudzona, Oprawa wytarta, zabrudzona, Rogi oprawy zagięte, Wyklejka trochę zabrudzona

Opinie