Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Kom. do spraw o podział majątku wspól. małż. w.3

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W książce omówiono w sposób kompleksowy sprawę o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami, co stanowi niewątpliwe novum na dotychczasowym rynku wydawniczym. Autorka - sędzia mający wieloletnie doświadczenie w zakresie orzekania w sprawach z dziedziny prawa cywilnego, w tym przede wszystkim w sprawach o podział majątku wspólnego porusza się cały czas równolegle na obu płaszczyznach: prawa materialnego i procesowego, wyjaśniając czytelnikowi nie tylko poszczególne przepisy z komentowanej materii, ale co ciekawe, przedstawiając analizowane kwestie bądź to na przykładach, bądź na konkretnych orzeczeniach Sądu Najwyższego. Dopełnieniem całości są wzory pism i wniosków oraz orzeczeń sądowych.
Komentarz zawiera wiele praktycznych wskazówek oraz liczne przykłady obrazujące funkcjonowanie abstrakcyjnych norm prawnych w konkretnych sprawach.
Adresaci:
Publikacja skierowana jest przede wszystkim do adwokatów, radców prawnych i sędziów zajmujących się problematyką spraw cywilnych, a w szczególności specjalizujących się w sprawach z zakresu podziału majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami. Adwokatom i radcom prawnym pomoże należycie przygotować wniosek o podział majątku wspólnego i możliwie skutecznie reprezentować interesy klienta przed sądem w toku sprawy o podział majątku wspólnego. Opracowanie obejmuje całe postępowanie o podział majątku wspólnego, od szczegółowego przedstawienia jego składu i sposobu ustalania wartości, poprzez przybliżenie kolejno wszystkich roszczeń, jakie mogą podlegać rozpoznaniu w jego trakcie, do wyjaśnienia wpływu tego postępowania na inne sprawy majątkowe małżonków, ocenę skutków dokonania podziału i prawomocnego zakończenia tego postępowania oraz przybliżenie zasad orzekania o kosztach. Książka będzie również szczególnie pomocna dla osób z mniejszym doświadczeniem w sprawach "działowych", które dzięki niniejszemu komentarzowi poczują się pewnie i w tej dziedzinie.
Wydanie trzecie uwzględnia aktualny stan prawny, a nadto uzupełniono je o najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Wolters Kluwer Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 672 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381077774

Opinie