Powrót

Informatyka, Technika

Kodowanie na dywanie w przedszkolu w szkole

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza? Od września 2017 nauką programowania objęci zostaną wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Jak mogą wyglądać takie zajęcia? Czy zawsze do ich przeprowadzenia niezbędny jest sprzęt komputerowy? Absolutnie nie, podstawowe zagadnienia programistyczne można wdrażać podczas zabaw bazujących na aktywności uczniów bez użycia tabletów, smartfonów czy komputerów.
Zabawy wprowadzające dzieci w świat kodowania sprawdzą się zarówno w przedszkolu, szkole jak i w domu, trzeba je tylko starannie dobrać do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci.
Każdy rozdział to propozycja zabaw z wykorzystaniem innego materiału dydaktycznego. Zabawy pogrupowane są i oznaczone symbolami, podzielone na odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów klas 13 i zabawy do wykorzystania w domu, z rodzicami. Podział jest umowny, przygotowany na bazie uśrednionych możliwości dzieci w danym wieku, nie uwzględnia specyfiki danej grupy, potrzeb i możliwości rozwojowych konkretnego dziecka, warto więc przejrzeć wszystkie propozycje aktywności i wybrać te, które będą najlepiej odpowiadać naszym potrzebom. Ostatni rozdział to zabawy wprowadzające dzieci do pracy z wykorzystaniem komputerów, to łącznik między kodowaniem na dywanie, a pracą w aplikacjach tabletowych lub na komputerze.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Nowik Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 20x29cm Ilość stron: 56 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365587107 TIN: T02253582

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: porysowana, wytarta
Brzegi stron: zakurzone
Rogi: zagięte

Opinie