Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia prawa

Kobiety w polskich służbach mundurowych

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Dziś kobiety odnajdują się w zawodach, które kiedyś zarezerwowane były wyłącznie dla mężczyzn. Zniesienie barier prawnych, w tym znaczeniu zrównanie praw i zasad pełnienia służby przez kobiety i mężczyzn, nie wyeliminowało wszystkich problemów, z którymi kobiety muszą się zmierzyć, decydując się na służbę w jednostkach zdominowanych przez mężczyzn.
Oddawana do rąk Czytelników książka podejmuje temat pozycji i roli kobiet w polskich służbach mundurowych, w kontekście ich działalności, podejmowanych inicjatyw, pełnionych ról i funkcji, powierzanych im zadań, wyzwań oraz trudności, z jakimi borykają się w codziennej pracy.
Prezentowana książka dzieli się na trzy części. Pierwsza z nich przedstawia aspekty teoretyczne i historyczne. Druga część skupia się na funkcjonariuszkach służb mundurowych w badaniach naukowych. Trzecia część przedstawia perspektywę funkcjonariuszek różnych formacji mundurowych w Polsce.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: ASPRA - JR Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 376 Waga: 0.5 kg EAN: 9788375458183

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie