Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Popularnonaukowe

Kim jesteśmy - a kim moglibyśmy być

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Presja osiągania jak najlepszych wyników i nieustanny stres zabijają motywację i chęć do nauki, odbierają radość uczenia się i niszczą wrodzoną potrzebę odkrywania otaczającego świata.
Tymczasem nasz mózg najlepiej rozwija się dzięki kreatywności i entuzjazmowi. To właśnie one powodują, że lepiej przyswajamy wiedzę, potrafimy wykorzystywać nasze możliwości, a co za tym idzie, dostrzegamy sens uczenia się.
Niestety nasza kultura, nastawiona na wyścig i dążenie do sukcesu za wszelką cenę, odrzuca możliwość działania innego niż nastawionego na cel. Nie dziwi zatem, że najbardziej rozpowszechnione choroby naszej cywilizacji to wewnętrzne wypalenie, depresja i demencja.
Znany niemiecki neurobiolog, Gerald Hther, proponuje radykalną zmianę myślenia. W oparciu o wyniki badań nad mózgiem stawia prowokującą i dla wielu mocno deprymującą tezę: Większość z nas to niedorozwinięte wersje własnych potencjałów i możliwości.
W książce Kim jesteśmy a kim moglibyśmy być Hther pokazuje z neurobiologicznej perspektywy, w jaki sposób każdy może stać się tym, kim naprawdę mógłby być, gdyby wykorzystał predyspozycje, jakimi rzeczywiście dysponuje.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Dobra Literatura Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 208 Waga: 0.5 kg EAN: 9788364184192

Opinie