Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Biznes - opracowania ogólne

Kierunki rozwoju ubezpieczeń prywatnych i..

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowisk zajmujących się różnorodnymi aspektami zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem ubezpieczeń w życiu gospodarczym i prywatnym. W publikacji omawiane są także możliwe rozwiązania w zakresie dostosowywania zabezpieczenia emerytalnego do zmieniających się warunków demograficznych i ekonomicznych.
Książka została podzielona na cztery bloki tematyczne, zawierające teksty dotyczące rynku ubezpieczeń, ubezpieczeń majątkowych i osobowych, innowacji w ubezpieczeniach oraz zabezpieczenia emerytalnego. W gronie autorów znajdują się zarówno przedstawiciele polskich środowisk naukowych, jak i praktycy z branży ubezpieczeniowej. Dzięki temu książka stanowi aktualny i całościowy opis sytuacji panującej na rynku ubezpieczeń oraz przedstawia kierunki rozwoju branży ubezpieczeniowej.
***
Współczesny rynek finansowy, w tym ubezpieczeniowy, jest nieustającym placem budowy. Rzeczywistość w sferze ekonomii i finansów odznacza się zwłaszcza w kontekście wydarzeń z lat 2007/20082017 bogactwem barw i odcieni, stąd mimo oczywistej tęsknoty do symplifikacji potrzebne są odpowiedzi coraz bardziej finezyjne, mające przy tym wartość praktyczną. Z tego punktu widzenia pojawienie się na polskim rynku wydawniczym tej publikacji/monografii należy przyjąć z zadowoleniem.
z recenzji prof. zw. dra hab. Stanisława Flejterskiego
Wybór tematyki recenzowanej monografii uważam za w pełni uzasadniony zarówno z punktu widzenia potrzeb nauki, kształcenia kadr, jak też praktyki. Proponowane w niej teksty prezentują wyniki badań przedstawicieli nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w branży ubezpieczeniowej. Celowość publikacji monografii uzasadnia również fakt, że w odróżnieniu od zagadnień bankowości, które są szeroko omawiane w różnych publikacjach, problematyka ubezpieczeń wciąż nie doczekała się zbyt wielu publikacji. Wiele obszarów z zakresu ubezpieczeń nie znalazło dotychczas odzwierciedlenia w dostępnej literaturze. Ta monografia częściowo tę lukę wypełnia.
z recenzji prof. PW dra hab. inż. Lecha Gąsiorkiewicza

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Poltext Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x23cm Ilość stron: 342 Waga: 0.5 kg EAN: 9788375618082

Opinie