Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Kid Lucky T.1 Uczeń kowboja

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Pierwszy z albumów opowiadających o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu! Przemierzający pustynię kowboj znajduje spalony wóz osadników, a tuż obok płaczące niemowlę. Zabiera je do miasteczka, gdzie sierota trafia pod opiekę właścicielki saloonu i szeryfa. Chłopcu zostaje nadane imię Luke, a że okazuje się mieć niezwykłe szczęście, wszyscy nazywają go Lucky Szczęściarzem.
Tak rozpoczyna się pełna humoru historia łowcy bandytów i rewolwerowca szybszego niż jego własny cień. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego i sympatycznego urwisa, który sprawia opiekunom tyle samo kłopotów, co daje im radości. Jego wyczyny rozbawią miłośników opowieści o jedynym w swoim rodzaju Samotnym Kowboju!
Cykl Lucky Luke był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achd, pomysłodawca podserii przygód małego Luke'a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak Big Twin czy Esmeralda.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Egmont Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 48 Waga: 0.5 kg EAN: 9788328159228

Opinie