Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Aktorzy i artyści

  • -5%

Kardynał Franciszek Macharski. Kultura, Media

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W 5 rocznicę śmierci krakowskiego kardynała prezentujemy monografię pełną unikalnych wspomnień, archiwalnych fotografii i refleksji, książkę, która odsłania na nowo postać kard. Franciszka Macharskiego.

W książce znalazły się teksty autorów:

abp. Wojciech Polak o Jacek Majchrowski o Stanisław kard. Dziwisz o Andrzej Zoll o Tomasz Boroń o Kazimierz Barczyk o Wojciech Nowak o Jacek Purchla o Andrzej Kopicz o Adam Bachleda-Curuś o Tadeusz Jakubowicz o Robert Tyrała o Władysław Gasidło o Robert Włodarczyk o Piotr Adamek o Filip Musiał o Andrzej Draguła o Jerzy Sadecki o Kazimierz Pityński o Zbigniew Samitowski o Renata Gąsior o Olga Maślanka o Wojciech Misztal o Olimpia Górska o Tomasz Krzyżak o Jarosław Gugała o Wojciech Olszowski o Bolesław Karcz o Robert Nęcek o Joanna Sobczyk-Pająk

W czasach, gdy wielu hierarchom kościoła zarzuca się brak cnót i sięganie po coraz nowsze przywileje, postać pokornego, mądrego i wrażliwego na człowieka Franciszka Macharskiego zasługuje na tę wielobarwną publikację złożoną z okruchów wspomnień, faktów biograficznych, anegdot i reminiscencji. Przedstawiona do recenzji książka stanowi naprawdę ważne ogniwo łączące wspomnienia żyjących ludzi nauki, kultury, sztuki i mediów ze spersonalizowaną przestrzenią religii i wiary. 


Prof. ucz. dr hab. Anita Frankowiak 


Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Serdecznie polecam publikację wielu specjalistom ds. mediów, edukacji medialnej, teologom, dziennikarzom, badaczom ze wszystkich tych dyscyplin. Jest to piękny portret Człowieka wyjątkowego i niezwykłego, ale także pokazuje wszechstronność Kardynała i jego zaangażowania.


Prof. ucz. dr hab. Monika Przybysz


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Wydawnictwo Arsarti Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 336 Waga: 0.5 kg EAN: 9788395719769

57,96 zł 61,01 zł
+ -

Opinie