Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Kapitan Nauka. Emocje. Układam i poznaję

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Układam i poznaję Emocje (24 lata) to układanki, które wspierają dzieci w rozpoznawaniu i nazywaniu emocji oraz poszukiwaniu strategii radzenia sobie z uczuciami, zarówno tymi przyjemnymi, jak i powodującymi dyskomfort. Proste scenki prezentujące sytuacje, z którymi często mierzą się przedszkolaki, pokazują, w jaki sposób można przeżywać emocje i zaopiekować się nimi, gdy uczucia biorą górę. Podczas zabawy układankami nie tylko dopasowujemy obrazki, tak aby tworzyły logiczną całość, lecz również rozmawiamy o sytuacjach i towarzyszących im emocjach. Z układankami można rozwijać wyobraźnię emocjonalną, a także ćwiczyć spostrzegawczość i motorykę małą.
Rozwijanie umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnych
Puzzle Układam i poznaję Emocje wspierają rozwój emocjonalny i intelektualny poprzez zabawę. Przedstawiają siedem scenek związanych m.in. z radością z wygranego biletu, dumy z własnego obrazka, strachu przed pająkiem czy smutku z powodu rozstania z bliską osobą, a także przykładowe sposoby radzenia sobie z uczuciami, np. dzielenie się smutkiem i radością z innymi czy mierzenie się ze strachem z pomocą opiekuna. Dziecko ma okazję przyjrzeć się emocjom, które malują się na twarzy osób i ujawniają w sposobie zachowania, a także obserwować reakcje innych osób. Przy okazji uczy się empatii oraz opowiadania o emocjach.
Kolorowe, przykuwające wzrok ilustracje Justyny Karaszewskiej angażują uwagę dzieci i zachęcają do zabawy.
Puzzle zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas wielokrotnego układania scenek.
Rozwój
rozwój mowy, wyobraźnia, spostrzegawczość, motoryka mała
Ilustratorka
Justyna Karaszewska ilustratorka książek i gier planszowych dla dzieci i dorosłych, projektantka postaci oraz grafik do gier wideo. Miłośniczka kotów, żab i czekolady z miętą.
W serii również
Układam i poznaję Zawody (24 lata)

Wydawnictwo: Kapitan Nauka Stan: Nowa Wymiar: 21x26cm Waga: 0.5 kg EAN: 5903699821459

Opinie