Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Julek i dziura w budżecie

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Julek i dziura w budżecie to zupełnie nowy wymiar edukacji ekonomicznej. To lekka i humorystyczna książka, która stanie się dla dziecka jego pierwszy przewodnikiem po świecie finansów osobistych. Nie jest to jednak kolejny słownik pojęć związanych z finansami.
Julek to przede wszystkim wciągająca opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności i problemach,
z którymi młodzi czytelnicy spotykają się na co dzień (jak choćby zazdrość w szkole).
Zaprzyjaźniając się z ośmioletnim Julkiem, jego przyjaciółką Dusią i ukochaną szczurzycą Ratką, dzieci dowiedzą się więcej o wartości pieniądza, planowaniu wydatków, oszczędzaniu czy odróżnianiu potrzeb od zachcianek. Poznają pojęcia takie jak rata kredytu, budżet domowy, wolny rynek, popyt i podaż.
Książka została napisana przez Sylwię Wojciechowską, z wykształcenia prawniczkę, która od kilku lat zajmuje się tematem edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Ilustracje stworzyła Miriola Dzik, w sieci znana jako KURA z zamiłowania rysowniczka i fotograf, z wykształcenia ekonomistka.
Dla dzieci w jakim wieku?
Julek jest dedykowany dzieciom w wieku 6 10 lat, ale przypadnie do gustu zarówno nieco młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Mali Moi Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x16cm Ilość stron: 112 Waga: 0.5 kg EAN: 9788394881306

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie