Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Religie - opracowania ogólne

  • -10%

Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii to świeże spojrzenie na Ostatnią Wieczerzę opisaną z perspektywy tradycji judaizmu. Brant Pitre dzięki swojej dogłębnej wiedzy biblijnej odpowiada na kluczowe pytania: Jak wyglądała żydowska Pascha w czasach Jezusa? Dlaczego Jezus ustanowił Eucharystię w czasie tego święta? I przede wszystkim: co miał na myśli Zbawiciel, mówiąc: To jest Ciało moje... To jest Krew moja?
Aby odpowiedzieć na te pytania, autor przestudiował starożytne wierzenia żydowskie dotyczące Paschy Mesjasza, cudownej manny z nieba i tajemniczego Chleba Obecności. To trzy klucze do odkrycia pierwotnego, właściwego znaczenia słów Chrystusa, które wypowiedział podczas Ostatniej Wieczerzy. Autor wyjaśnia, w jaki sposób Jezus połączył ze sobą wydarzenia Wielkiego Czwartku ze swoją śmiercią w Wielki Piątek oraz zmartwychwstaniem w Niedzielę Wielkanocną.
Przełomowa i inspirująca praca wyjaśniająca największą zagadkę chrześcijańskiej wiary: tajemnicę obecności Jezusa przy łamaniu chleba.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: WAM Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 238 Waga: 0.5 kg EAN: 9788327715838

37,62 zł 41,80 zł
+ -

Opinie