Powrót

Duński

Jesus af Nazaret

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

William Barclay jako naukowiec zdecydował się poświęcić życie "udostępnieniu wyników biblijnych badań naukowych przeciętnemu czytelnikowi". Rezultatem tego było powstanie Daily Study Bible, zestawu 17 komentarzy do Nowego Testamentu, opublikowanych przez Saint Andrew Press. Pomimo nazwy serii (Codzienne studium Biblii), komentarze te nie proponują programu regularnego studium. Raczej są dokonanym przez Barclaya przekładem Nowego Testamentu, i analizą kolejnych wersetów z uwzględnieniem wszystkich możliwych interpretacji znanych Barclayowi i podaniem informacji, które uznał za istotne, wszystko za pomocą terminów zrozumiałych dla laika. Komentarze zostały w pełni zaktualizowane przez jego syna Ronniego Barclaya i obecnie są one znane jako New Daily Study Bible.

17 tomów zbioru stało się bestsellerami i nadal cieszą się powodzeniem. Miał mu towarzyszyć zestaw podobnie traktujący Stary Testament, ale nie został nigdy napisany przez Barclaya.

Napisał wiele popularnych książek, zawsze mocno opartych na badaniach naukowych, ale napisanych w bardzo dostępny sposób. W książce The Mind of Jesus (1960) stwierdza on, że jego celem było "uczynienie postaci Jezusa bardziej żywej, abyśmy Go mogli coraz lepiej poznawać i bardziej kochać".

Rok wydania: 1979 Wydawnictwo: Lademan Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 17x23cm Ilość stron: 287 Waga: 0.41 kg TIN: T00516740

Uwagi: Brzegi stron lekko zakurzone. Oprawa deliktanie zarysowana i wytarta.   

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie