Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Polskie

Jaśminowa saga T.3 Czas goryczy

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Anna Sakowicz w trylogiiJaśminowa Sagastworzyła barwną, wciągającą opowieść o zwykłej polskiej rodzinie w XX i XXI wieku. Dzieje rodu Jaśmińskich, mieszkających w Gdańsku i Warszawie, łączą się w niej nierozerwalnie z najważniejszymi wydarzeniami z historii Polski. Akcja pierwszego tomu pt. Czas grzechuzaczyna się w trakcie pierwszej wojny światowej i rozwija w przełomowym okresie międzywojennym, aż do września 1939 roku. W drugim tomiept. Czas gniewutowarzyszymy Jaśmińskim w przeżywaniu okupacji niemieckiej i trudnych lat powojennych.
Wyczekiwany przez czytelników, porywający finał sagi pt. Czas goryczy przenosi nas do roku 1968, gdy Polską wstrząsają wydarzenia marcowe. Siostry Jaśmińskie są coraz starsze, a na scenę wkracza młodsze pokolenie ze swoimi przeżyciami i dylematami. Historia rodziny urywa się w dramatycznym roku 2019, kiedy to podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z rąk zamachowca ginie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Jaśminowa Sagato zapis zmian w polskim społeczeństwie i jego świadomości, niezwykłe świadectwo walki o wolność, prawa kobiet i równość płci, tolerancję obyczajową. Historia Jaśmińskich daje nadzieję i wskazówkę, że zawsze warto żyć w zgodzie ze sobą i wyznawanymi przez siebie wartościami.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Poradnia K Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 552 Waga: 0.5 kg EAN: 9788366555679

Opinie