Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Poradniki

Jak zerwać z plastikiem

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Ponosimy za to odpowiedzialność, każdy z nas David Attenborough
Każdego roku do oceanów trafia niemal 13 milionów ton plastiku. Umiera z tego powodu milion ptaków morskich i sto tysięcy żyjących w wodzie ssaków. W 2050 roku w ocenach może znaleźć się więcej plastiku niż ryb.
Ten przystępny poradnik napisany przez czołowego działacza ruchu na rzecz walki z plastikiem pomoże ci wprowadzić do codziennego życia drobne zmiany (kupno kubka termicznego, porządki w parku lub na plaży w twojej okolicy itp.), które przyniosą dalekosiężne skutki.
Z tej książki dowiesz się między innymi:
- że warto prać ubrania w worku, ponieważ wyłapuje on mikrowłókna tworzyw sztucznych (aż 30% plastikowych odpadów trafiających do oceanów to właśnie mikrowłókna uwalniające się w trakcie prania)
- że warto zastąpić zwykły szampon szamponem w kostce
- co zrobić, żeby twój supermarket ograniczył ilość plastikowych woreczków dostępnych dla klientów
- jak urządzić urodzinowe przyjęcie bez plastikowych słomek, kubków i innych tego typu przedmiotów
- jak przekonać znajomych do rezygnacji z plastiku.
Plastik nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przygotujcie się do walki. Musimy stworzyć ruch, do którego dołączą miliardy ludzi z różnych kultur i środowisk. Działania tych osób będą odczuwalne na całym świecie od małych wiosek po pełne wieżowców metropolie. To, co czytacie, to wezwanie do broni przystąpcie do nas, wspólnie poradzimy sobie z naszym uzależnieniem od plastiku.
#zerwijzplastikiem

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Insignis Media Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x12cm Ilość stron: 256 Waga: 0.5 kg EAN: 9788366071162

Opinie