Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Język polski

Jak zdać maturę z języka polskiego. Poradnik

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Poradnik zawiera wszystkie informacje i wskazówki potrzebne w przygotowaniach do nowej matury z języka polskiego. Pokazuje, jak wypracować skuteczną strategię uczenia się oraz na co zwracać uwagę podczas rozwiązywania zadań maturalnych. Jest przeznaczony zarówno dla tegorocznych maturzystów, jak i dla uczniów klas pierwszych i drugich.

Publikacja składa się z trzech części.

  • Część  I zawiera opis wymagań egzaminacyjnych, charakterystykę poszczególnych elementów egzaminu maturalnego oraz cenne wskazówki praktyczne dla maturzystów.
  • W części II znajdują się informacje na temat typów zadań i rodzajów sprawdzanych umiejętności, zasady tworzenia poszczególnych form wypowiedzi oraz strategie rozwiązywania zadań. Każdy typ zadań maturalnych został szczegółowo omówiony.

Bardzo użytecznym elementem poradnika  są przykłady prac uczniowskich zawierające poprawne i błędne realizacje zadań maturalnych. Autorzy omawiają błędy i wskazują, jak można je poprawić.

  • Część III to wybrane zagadnienia z zakresu teorii i historii literatury, nauki o języku oraz wiedzy o sztuce przedstawione w formie map myśli ułatwiających powtórki przed egzaminem.

Na końcu publikacji zamieszczono indeks terminów.

Rok wydania: 2014 Wydawnictwo: WSiP Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x29cm Ilość stron: 240 Waga: 0.5 kg EAN: 9788302143496

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie