Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Ilustrowane dzieje literatury polskiej tom 1 3 4 i 5

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Tom I - Literatura średniowiecza. Okres Piastowski W tomie tym znajduje się około 202 illustracyj i 38 kartonów;  394 s.

Tom III: Odrodzenie. Okres Zygmuntowski W tomie tym znajduje się około 173 illustracyj i 30 kartonów :363 s.

Tom IV: Czasy reakcyi. Od Wazów po Sasów W tomie tym znajduje się około 150 illustracyj i 23 kartonów:  396 s.

Tom V -Wiek oświecenia i romantyzmu. W tomie tym znajduje się około 138 illustracyj i 16 kartonów: 389 s.

"W błyszczących okazałością podzwrotnikowej flory obszarach Afryki i Australii mieszkają ludy tak zwane dzikie, które po dzieś dzień zachowały dawne instytucye i obyczaje jakby od wieków skrystalizowane. Z tej żywej stronicy dziejów kultury możemy, używając niektórych wskazówek z szczątków prastarej naszej cywilizacyi czerpanych , wynieść wyobrażenie o tem, jakim był stan ludu polskiego, zanim się jeszcze podniósł do poziomu znaczenia historycznego, zanim przybrał wyraźne kształty politycznej organizacyi. W tym względzie dużą rolę odgrywają rolę wykopaliska. Mają one taką wartość w dochodzeniu pierwotnych form kulturalnych, jak skamieniałości w świecie fizycznym. Do najstarszych zabytków, na których dłoń pierwotnego człowieka wycisnęła swe ślady, należą u nas: jaskinie, pieczary, jamy. Niektóre z nich zadziwiają obszernością. Kilka korytarzy i sal dużych ciągnie się wzdłuż pod ziemią, wnętrze zazwyczaj wypełnione stalaktytami, spływającymi po lśniących słupach od wierzchołka ku podstawie. Tutaj pierwotny człowiek założył swe siedziby, które miały go chronić od niestałej aury, tutaj szukał schronienia przed rozjuszonem zwierzęciem lub dzikim najezdnikiem. (...)"

Rok wydania: 0 Wydawnictwo: Wydana Nakładem Franciszka Bondego Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 17.5x25.5cm Waga: 4 kg TIN: T02551596

Uwagi:

Oprawy: zabrudzone, wytarte, ilustracje na oprawach wszystkich książek mocno zarysowane, 
Brzegi stron: zabrudzone, zakurzone, pożółkłe
Druk: czytelny
Bloki: spójne
Kartki:lekko poplamione, pożółkłe, naderwane
Grzbiety: zabrudzone, wytarte i porysowane
Rogi: zagięte, wytarte, 
Inne: zamoczenia w tomie 5, pdopisy poprzedniego właścicela w każdym tomie
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie