Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Elektronika, technika

Horyzonty techniki, zestaw 9 numerów

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Horyzonty Techniki – miesięcznik naukowo-techniczny poświęcony popularyzacji techniki i wynalazczości wydawany od 1948 do 1990 przez Naczelną Organizację Techniczną w liczbie 30 000 egzemplarzy.

Redaktorem naczelnym w pierwszych latach działalności pisma był Rajmund Sosiński, a redakcja mieściła się w Warszawie przy ul. Czackiego. Początkowo pismo było podobne zarówno w formie, jak i treści, do miesięcznika Młody Technik, jednak po kilku latach udało mu się wypracować własny styl. W 1957 zaczęto wydawać „Horyzonty Techniki dla Dzieci”, których tytuł później zmieniono na Kalejdoskop Techniki. Miesięcznik wydawano do połowy 1990. Łącznie ukazało się 497 numerów.

W połowie 2012 rozpoczęto prace nad reaktywacją czasopisma przy współudziale byłego wydawcy i niektórych byłych redaktorów. W lutym 2015 roku uruchomiony został portal internetowy. Nowe „Horyzonty Techniki” były portalem stricte politycznym, jednak zawierały archiwum artykułów z wydań papierowych. Na początku 2016 zmieniona została nazwa i logo, a z portalu zniknęły artykuły archiwalne.

Rok wydania: 1961 Wydawnictwo: Naczelna Organizacja Techniczna Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 15x20cm Waga: 0.17 kg TIN: T00702076

Uwagi:

Oprawy zakurzone, Rogi opraw i stron trochę zagięte, Strony pożółkłe, Grzbiety książek lekko naderwane, 
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie