Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

Historia SP 6 Klucz do historii Podr. WSiP

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Podręcznik Klucz do historii dla klasy 6 ukazuje dzieje powszechne i Polski od przełomu XVIII i XIX w. do czasów najnowszych, prezentuje również zagadnienia dotyczące ustroju i społeczeństwa dzisiejszej Polski oraz najważniejsze problemy świata w dobie globalizacji.
Podręcznik dzieli się na siedem części:
O wolność naszą i waszą;
Wiek pary i żelaza;
Polska odrodzona;
Nasza największa wojna;
Zależni od wschodniego sąsiada;
Znowu w wolnej Polsce;
Mieszkańcy globalnej wioski.
Każda lekcja w podręczniku jest bogato ilustrowana. Uczeń znajdzie tu znakomite rysunki i grafiki Daniela Rudnickiego i Wiesława Dojlidki. Nie zabrakło również zdjęć przedstawiających rekonstrukcje historycznych strojów i uzbrojenia. Współpraca historyków i doświadczonych grafików komputerowych z kolei zaowocowała powstaniem wielu grafik 3D ukazujących rekonstrukcje obiektów i budowli historycznych (np. Cytadeli warszawskiej, parowozu Stephensona czy okrętów wojennych z okresu II wojny światowej). Specjalne miejsce zajmują ciekawostki i dodatkowe lekcje zamieszczone na końcu każdego rozdziału. Zatytułowano je Poznaj to, co nieznane Mają one rozbudzić ciekawość ucznia i pomóc mu w odkryciu wielu tajemnic historycznych.
Na końcu każdego działu są też interesujące zadania powtórzeniowe, zawierające m.in. polecenia do źródeł historycznych, map, planów i ilustracji, skutecznie pomagające w nauce.
Podręcznik został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących od września 2015 roku.
Papierowy podręcznik ma także odpowiednik w wersji elektronicznej. Szkoła po zakupie podręczników papierowych otrzyma na trzy lata szkolne dostęp do elektronicznej wersji publikacji dla tylu uczniów, dla ilu kupiła podręcznik papierowy.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: WSiP Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 20x0cm Ilość stron: 248 Waga: 0.5 kg EAN: 9788302162381

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie