Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Historia rozwoju ekonomii tom 1 do 6

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

1 Od starożytności do szkoły klasycznej - 270 s.

2 Od idei socjalistycznych do historyzmu - 233 s.

3 Kierunek subiektywno-marginalny i jego szkoły - 376 s.

4 Od neomarksizmu do początków ekonometrii - 256 s.

5 Od keynesizmu do syntezy neoklasycznej - 242 s.

6 Współczesne szkoły ekonomiczne - 276 s.

W rozprawie autor podjął próbę nowego spojrzenia na proces rozwoju myśli ekonomicznej. Dokonania twórców idei ekonomicznych prezentuje w sposób niekonwencjonalny. Na podstawie materiałów źródłowych wskazuje autorów nowych pojęć i koncepcji. Formułuje przy tym wnioski odmienne od ustaleń innych badaczy. Zwraca uwagę, że wiele kluczowych dla ekonomii innowacji terminologicznych narodziło się w starożytności i średniowieczu. W czasach nowożytnych powstanie ekonomii było już bliskie, jednak dokonało się to dopiero w XVIII w. za sprawą szkockiego filozofa Adama Smitha.
„Praca M. Bochenka jest pracą o szerokim rozmachu, przykuwającą uwagę czytelnika i bardzo ważną z punktu widzenia popularyzacji wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie. […] Praca jest owocem pasji naukowej autora, wynikiem rzetelnych i żmudnych badań. Autor, dobierając istotne i często nieznane szczegóły z dorobku pisarzy podejmujących problematykę ekonomiczną, umiejętnie zachęca czytelnika do uważnego przeczytania tej interesującej lektury”.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka ze skrzydełkami Wymiar: 15x20cm Waga: 2.2 kg EAN: 9788323137269 TIN: T01360384

Uwagi:

Brzegi stron zakurzone, Oprawy lekko wytarte, 

Opinie