Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Książki naukowe i popularnonaukowe

  • -59%

Historia przebudowy ustroju ochrony przeciwpożarowej w Polsce w świetle dokumentów i faktów. Lata 1918-1992, tom I-IV

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

tom I - 944s. 

tom II - 832s.

tom III - 797s.

tom IV - 558s.

Andrzej Stefanowski, Komendant Główny Straży Pożarnych od czerwca 1987 do połowy grudnia 1991, współzałożyciel i przewodniczący Zgromadzenia Fundatorów Fundacji Rozwoju Ochrony Przeciwpożarowej przyjechał do Strzegomia 21 lipca na zaproszenie burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty i Ryszarda Wiklińskiego- komendanta Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strzegomiu. 

Podczas spotkania promocyjnego autor w dużym skrócie przedstawił zawartość merytoryczną swoich pracach historycznych mówiąc:
 
- Cztery tomy historii zawierają prawie wszystko, co w tym okresie wydarzyło się w pożarnictwie. W ostatnim tomie mówię o ustaleniach prawno - ustrojowych, ukazuję ewolucję polskiej ochrony przeciwpożarowej, porządkuję historię przebudowy ustroju ochrony przeciwpożarowej w Polsce w świetle dokumentów i faktów, począwszy od 1918, kiedy to Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli, kończąc na 1992 r. Mocno akcentuję budowę zrębu ochrony przeciwpożarowej po pierwszej wojnie światowej, kiedy to jej zadaniem było scalenie dzielnicowe kraju, bowiem trzech byłych zaborców zróżnicowało poziomy życia w poszczególnych regionach. Dodajmy, że były też różne rozwiązania w zakresie czynnej ochrony przeciwpożarowej. Piękną i szlachetną kartę w historii zapisali strażacy polscy w 1939 r. Ukazuję gehennę generalnego gubernatorstwa, a później - okresu okupacji, ale koncentruję się na budowie polskiej ochrony po wojnie, szczególnie na ziemiach zachodnich i północnych, gdzie była ona budowana od zera. Akcentuję cztery lata walki w Warszawie o uchwalenie przez sejm kontraktowy nowych ustaw pożarniczych i gdyby nie rewolucja w 1989 r. nie byłoby takich nowatorskich rozwiązań systemowych. 
 

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Wydawnictwo i Księgarnia UNI-DRUK Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 17x24.5cm Waga: 4 kg TIN: T00542990

Uwagi:

Oprawy lekko wytarte, Brzegi stron zakurzone.
206,65 zł 499,00 zł

Opinie