Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Historia Kościoła Powszechnego, tom II, 1861r

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Kościół powszechny (gr. katholikos/łac. catholicus - powszechny) – Kościół katolicki, którego misja dotyczy całej ludzkości niezależnie od płci, stanu, majątku, narodowości itp.

Powszechność (katolickość) Kościoła w myśl nicejsko-konstantynopolitańskiego wyznania wiary należy do czterech jego znamion (obok jedności, świętości i apostolskości).

Według Katechizmu Kościoła Katolickiego, nr. 830:

Słowo "powszechny" ("katolicki") oznacza "uniwersalny", czyli "cały" lub "zupełny". Kościół jest powszechny w podwójnym znaczeniu: Kościół jest powszechny, ponieważ jest w nim obecny Chrystus. "Tam gdzie jest Jezus Chrystus, tam jest Kościół powszechny". Istnieje w nim pełnia Ciała Chrystusa zjednoczona z Głową, w wyniku czego Kościół otrzymuje od Niego "pełnię środków zbawienia", której On chciał mu udzielić: poprawne i pełne wyznanie wiary, integralne życie sakramentalne, posługa święceń w sukcesji apostolskiej. W tym podstawowym znaczeniu Kościół był już powszechny w dniu Pięćdziesiątnicy i taki będzie aż do dnia Paruzji.

oraz nr. 831:

Kościół jest powszechny, ponieważ został posłany przez Chrystusa do całego rodzaju ludzkiego.

Rok wydania: 1861 Wydawnictwo: Drukarnia Jana Jaworskiego Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 14x12cm Ilość stron: 425 Waga: 0.7 kg TIN: T01188733

Uwagi: Blok spójny, Druk czytelny, Strony pożółkłe i zabrudzone, Brzegi stron zakurzone i zabrudzone, Rogi oprawy trochę zagięte, Oprawa wytarta i zabrudzona, Naklejka na oprawie, Brzegi oprawy wytarte, 

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie