Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Film, kino

  • -10%

Himilsbach, Maklakiewicz. Kolekcja

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

`Dwa żebra Adama`
Inżynier Jan Wiktus po kilku latach spędzonych za granicą wraca do rodzinnego miasteczka Gody, gdzie zostawił żonę Helenę, z którą przed laty wziął tylko ślub kościelny. Podejmuje pracę przy budowie nowego osiedla. Niebawem w Godach zjawia się piękna Włoszka Paola, z którą inżynier zawarł cywilny związek małżeński w czasie pobytu w Etiopii. Helena spokojnie przyjmuje ukochaną męża i wszyscy troje zamieszkują pod jednym dachem. Mieszkańcy Godów dzielą się na dwa przeciwstawne obozy.
`Siedem czerwonych róż, czyli Benek Kwiaciarz o sobie i o innych`
Filmową opowieść o przygodach inżyniera Zdzisia Bartkowiaka i innych rozpoczyna historia zatytułowana `Teczka`. Bohater wraz z kolegą jadą w delegację. W teczce mają 40 tysięcy złotych przeznaczonych na wypłatę. Idą do knajpy na obiad, obficie zakrapiany wódeczką, płacą rachunek służbowymi pieniędzmi. Rozochocony kolega chce iść `w Polskę`, bohater ma wyrzuty sumienia. Wyrywa koledze teczkę i ucieka. Po drodze spotyka milicjanta i prosi go o odprowadzenie do hotelu. Ten jednak odprowadza Władka na komisariat. Władek zostaje zatrzymany na noc, dla wyjaśnienia sprawy dużej gotówki przy sobie. Dopiero nad ranem zjawia się kolega i składa zeznania. W opowiadaniu `Odmieniec` ofiarą chuliganów pada młodzieniec w hipisowskim ubranku. Bohaterem opowiadania `Palto` jest pewien dyrektor, który składa dymisję. Pozbawiony stanowiska, wkrótce traci wszystko, na co pracował, nawet szacunek szatniarki. W opowiastce zatytułowanej `Zimna woda` inżynier Bartkowiak wyjeżdża z szefem i jego kochanką do ośrodka sportowego w Zimnej Wodzie. Poczciwy Zdzisio robi wszystko, by zdobyć sympatię dyrektora, nawet chodzi na rękach, żeby go zabawić. Niefortunnie wypada z łódki, pogrąża się w zimnej toni. `Kierownik Grad`, bohater kolejnej historii, rządzi domem kultury i z oddaniem `zabezpiecza` różne imprezy. Na koniec pojawia się tytułowy `Benek Kwiaciarz`, najogólniej mówiąc - opowieść o upadku obyczajów.
`Chleba naszego powszedniego`
Współczesny dramat obyczajowy, dotyczący charakterystycznego dla cywilizacji naszych czasów problemu adaptacji ludzi ze wśi w środowisku wielkomiejskim. Ojciec i syn przybywają do warszawy i trafiają na wielką budowę nowoczesnej arterii komunikacyjnej, Trasy Łazienkowskiej.
`Monidło`
Do domu prowincjonalnego robotnika przychodzi przedsiębiorca zajmujący się kolportażem monideł czyli realistycznych portretów malowanych na podstawie zdjęć. Sprytnemu przedsiębiorcy udaje się przekonać pana Kamińskiego do zakupu dwóch obrazków. Zabiera świerzo co otrzymaną wypłatę pana Władysława i w momencie kiedy do domu wraca pani Kamińska chyłkiem się wynosi. Tymczasem w domu dochodzi do awantury o pieniądze. Na nic zdają się przeprosiny i nowa wypłata jaką, po upływie dwóch tygodni, przynosi Kamiński do domu. Małżeństwo godzi dopiero paczka przyniesiona przez listonosza, w której znajdują się monidła.

Rok wydania: 2014 Wydawnictwo: Telewizja Polska S.A. Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 10.2x14.3cm Waga: 0.5 kg EAN: 5902600069126

16,74 zł 18,60 zł
+ -

Opinie