Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

Herosi mitów germańskich. Sigurd bohater północy

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W drugim tomie Herosów mitów germańskich Artur Szrejter ukazuje wypełnione walką, magią i miłością życie najsławniejszego bohatera z rodu Wlsungów Sigurda, zabójcy smoka Fafnira. Autor wszechstronnie omawia dzieje tego herosa i wykazuje, że jego postać stworzono w odległej epoce, po czym konsekwentnie ją przekształcano, aby odzwierciedlała następujące w ciągu wieków przemiany społeczne i religijne ludów skandynawskich. Z drugiej strony także sam wyidealizowany wizerunek Sigurda wywierał wielki wpływ na postępowanie dążących do zdobycia sławy i bogactw wojowników Północy.
Książka zawiera nowe tłumaczenie Sagi o Wlsungach. Zostało tak przygotowane, aby ukazać bogactwo germańskich wyobrażeń na temat etosu wojny i wojownika, tajemnic ludzi parających się magią, a także roli, jaką w mitach pełnili bohaterowie, królowie, bogowie, zapomniane boginie czy zepchnięte do pozaludzkiego świata olbrzymy i potwory.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Erica Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x24cm Ilość stron: 400 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365310576

Opinie