Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Hammurabi Król Babilonu

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Hammurabi to jedno z niewielu imion, wywodzących się ze starożytnej Babilonii, które rozpoznawane jest dzisiaj przez miliony ludzi, pomimo że człowiek, który je nosił, żył trzydzieści osiem wieków temu. Sławę zagwarantował mu kodeks praw. 300 zawartych tam zasad wskazuje, jak należy karać w wypadku kradzieży, morderstwa, błędu zawodowego i wielu innych sytuacji wziętych z życia codziennego poddanych. Często uznaje się je za najstarszy wyraz idei sprawiedliwości, aktualny do dziś.
Hammurabi zasługuje na pamięć jako ten, który wyrył prawo w kamieniu, ale również jako wielki władca, wojownik i przebiegły dyplomata. Znamy to ze świadectw pochodzących z jego czasów, zapisanych na glinianych tabliczkach odnalezionych we współczesnym Iraku oraz wschodniej Syrii. Ukazują one fascynującego człowieka o wielu twarzach, nie zawsze jednak tak dobrotliwego, jakim chciał być zapamiętany.
Ta porywająca opowieść o życiu i działalności wielkiego króla przenosi nas w mało znaną, nieco mroczną i tajemniczą epokę II tysiąclecia przed narodzinami Chrystusa.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Poznańskie Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 12.5x19.5cm Ilość stron: 241 Waga: 0.5 kg EAN: 9788379764358 TIN: T01438189

Uwagi: Brzegi stron zakurzone, Oprawa lekko wytarta, Rogi oprawy trochę zdarte

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie