Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Broń palna

Gwardia Wareska 988-1453

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Gwardia wareska wikińscy najemnicy, którzy działali z dala od swojej ojczyzny jako elitarna jednostka armii bizantyjskiej. Jako następcy długiej linii wikińskich wojowników, Waregowie przyczynili się do zwycięstw bizantyjskiego cesarza Bazylego II nad buntownikami w 988 r. I niemal natychmiast tych 6000 wojowników stało się osobistą gwardią Bazylego, która odtąd miała wiernie służyć następnym cesarzom. Często nazywani obcymi (etaireia), zostali wcieleni do gwardii pałacowej pod dowództwem oficera zwanego akoluthosem, który nie wywodził się ani ze Skandynawii, ani z Rusi. Waregowie zachowywali własne tradycje w stroju i w ekwipunku, jednak ostatecznie wyposażenie gwardzistów było połączeniem tradycyjnego z bizantyjskim. Słynęli ze swych toporów bojowych ich obecność na polu bitwy oznaczała, że jest tam i sam cesarz.
I tak oto każdy z Czytelników ma zatem niebywałą szansę poznania jednej z legendarnych jednostek gwardii średniowiecznego świata.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Napoleon V Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 18x25cm Ilość stron: 52 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365855305

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie