Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Medycyna ogólna

Głuchy pacjent - wyzwania i potrzeby

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka jest obiektywnym spojrzeniem na sytuację osób głuchych i słabosłyszących, które codziennie zderzają się z barierami współczesnego świata.
Okazuje się, że największą z nich jest komunikacja. Ze względu na brak możliwości porozumiewania się ze słyszącymi, osoby g/Głuche czują się dyskryminowane i pomijane przez społeczeństwo. Jednak bariera ta, okazuje się szczególnie krytyczna w placówkach medycznych, gdzie od prawidłowej komunikacji może zależeć zdrowie, a nawet życie głuchego pacjenta. Co więcej, jest ona dostrzegana i uciążliwa zarówno dla osób g/Głuchych jak i większości personelu medycznego.
Książka Aleksandry Włodarczak Głuchy pacjent wyzwania i potrzeby to pierwsza, wydana w Polsce publikacja, przedstawiająca specyfikę pracy z pacjentem głuchym i słabosłyszącym w placówkach opieki zdrowotnej. Zwraca przede wszystkim uwagę na konieczność poprawy komunikacji pomiędzy osobami głuchymi, a udzielającym pomocy personelem medycznym.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Psychoskok Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x0cm Ilość stron: 190 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381192972

Opinie