Powrót

Książki dla dzieci i młodzieży

Giżycki Kamil - Wielkie czyny Szympansa Bajbuna Mądrego nadwornego doradcy Króla Jegomości Lwa Samby Mocnego

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Szympans Bajbun Mądry, rozważny i odpowiedzialny dworzanin, świetnie radzi sobie z największymi problemami oraz z najdziwniejszymi nawet zachciankami swego króla, lwa. Nawet gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, dzięki inteligencji, doświadczeniu i sprytowi nieraz ratuje królestwo zwierząt z opresji. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby król jegomość musiał kiedyś sam jeden, bez pomocy swego doradcy, władać swoimi poddanymi. Z opowieści Bolombo – a kto to taki, sprawdźcie we wstępie do książki o pełnych chwały czynach Bajbuna – dowiecie się także, z jakiego powodu słoń nie został królem zwierząt, czemu struś nie lata, skąd się wzięły czarne pręgi na skórze zebry oraz róg na nosie nosorożca i dlaczego żyrafa ma taką długą szyję.

Rok wydania: 1960 Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 20.5x29.5cm Waga: 0.5 kg TIN: T00579455

Uwagi:

Brzegi stron zakurzone i poplamione. Strony pożółkłe, niektóre luźno. Oprawa znacznie zabrudzona, wyblakła i zarysowana. Książka posiada pieczątki i adnotacje pobiblioteczne. Oprawa odkleja się od bloku książki, druk zachowany w dobrym stanie.
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie