Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

Gdańskie dwory i pałace

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Autor profesor Uniwersytetu Gdańskiego kierujący Zakładem Pomorzoznawstwa poświęcił książkę budowlom, bez których nie sposób wyobrazić sobie pejzażu Gdańska i okolic. Interesują go zarówno dwory wznoszone w średniowieczu przez działające wówczas bractwa i korporacje cechowe, jak i rezydencje podmiejskie należące do gdańskich patrycjuszy, kupców, a także uczonych. Każdemu z ponad pięćdziesięciu opisanych w monografii obiektów przygląda się autor bardzo uważnie.
W oparciu o zachowane dokumenty archiwalne, opracowania naukowe, relacje a nawet teksty literackie autor tworzy jedyną w swoim rodzaju opowieść o czasach i okolicznościach powstania tych budowli, o ich zmieniających się w ciagu stuleci właścicielach, o walorach artystycznych owych dworsko-ogrodowych założeń, najcenniejszych elementach artystycznego wyposażenia. Nie brak wiadomości częstokroć nigdy dotąd nie publikowanych. Tekst zawiera anegdoty i ciekawostki.
Monografia jest bardzo bogato ilustrowana.

Rok wydania: 2009 Wydawnictwo: Marpress Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 19x25cm Ilość stron: 157 Waga: 0.5 kg EAN: 9788375280487

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie