Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historia

Historia. Polska i świat 1815 -2004

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Ta książka łamie reguły gatunku. Autor nie omawia wydarzeń punkt po punkcie. Wykład historii XIX i XX wieku w wydaniu Andrzeja Garlickiego jest pasjonującą narracją, splatającą historię Polski z historią powszechną. Są w niej wszelkie niezbędne daty i wydarzenia, wielcy ludzie i wielkie bitwy. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest ukazanie procesu dziejowego w całej jego komplikacji. Książkę przy tym czyta się jak powieść. W zrozumieniu poszczególnych zagadnień pomagają też dobrze opracowane mapy i kalendarium, gdzie łatwo zauważyć związek wydarzeń polskich z historią powszechną, bo ogromną zaletą tego kompendium jest powiązanie historii Polski z dziejami świata. Andrzej Garlicki – polski historyk, publicysta, profesor i dydaktyk, syn Stanisława i brat Leszka.

Rok wydania: 2005 Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe "Scholar" Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 17x25cm Waga: 1 kg

Uwagi: Oprawa lekko zabrudzona. Książka pobiblioteczna, zawiera adnotacje i pieczątki biblioteczne. Delikatnie zakurzone brzegi stron. Brzegi nieco poplamione.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie