Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

  • -20%

Feralny tydzień, 1927 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"Feralny tydzień" (1927) to zbiór trzech opowiadań Korczaka o nieszczęśliwym losie dzieci. W jego skład wchodzą:
- Tytułowy "Feralny tydzień", czyli opowieść o tym, jakim koszmarem jest szkoła. Mały Stasio, wytrawny czytelnik (zachwyca się "Ojcem zadżumionych"!) i marzyciel, nie potrafi odnaleźć się w nastawionej na pamięciowe wkuwanie rosyjskiej szkole powszechnej, boi się o swoją przyszłość i obarcza winą za nieudane życie dorosłych (rodziców). To opowiadanie było drukowane w odcinkach w "Przeglądzie Społecznym" (1906).
- "Franek", czyli poetycka impresja na temat losu dziecka naznaczonego przez wojnę. Mocna, do bólu ironiczna puenta - Bóg miewa okrutne poczucie humoru, dlatego lepiej uważać, o co się go prosi.
- "Moja obrona", czyli historia życia ulicznika podana w formie spowiedzi. Przejmujący wykład kodeksu honorowego dziecka w konfrontacji z wyobrażeniami dorosłych.

Rok wydania: 1927 Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 12x18cm Ilość stron: 78 Waga: 0.2 kg TIN: T00898013

Uwagi: Druk czytelny, Blok książki niespójny, Strony sa pożółkłe, kilka stron luźnych, Oprawa odpada od bloku książki, jest zakurzona, zabrudzona, naderwana, podarta, wytarta i porysowana, Brzegi stron poszarpane, zakurzone i zabrudzone

24,00 zł 30,00 zł

Opinie