Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Dzikowy skarb, Tom I, 1950r

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

 

"Dzikowy skarb" rozpoczyna cykl powieści piastowskich. Akcja utworu, nakreślona na barwnym tle obyczajowym, wpleciona jest w historyczne wydarzenia z czasów panowania Mieszka I i jego walki z Niemcami.Seria powieści piastowskich Karola Bunscha doskonale wprowadza nas w czasy dawnych dziejów Polski. Opowiadania w których skład wchodzą: Dzikowy skarb I i II, Ojciec i syn I i II, Rok tysięczny I i II, Bracia, Bezkrólewie, Imiennik - śladem pradziada, Imiennik - miecz i pastorał, Przekleństwo, Zdobycie Kołobrzegu, Psie Pole, Powrotna droga, Wawelskie wzgórze, Wywołańcy, Przełom - oddają dość wiernie kawałek historii i nie pozwalają oderwać się od książek. Karol Bunsch (ur. 22 lutego 1898 w Krakowie, zm. 24 listopada 1987 tamże) – polski pisarz historyczny, tłumacz literatury niemieckiej i angielskiej. Jego głównym osiągnięciem literackim był wielotomowy cykl powieściowy z czasów piastowskich znany jako Powieści piastowskie, cieszący się popularnością już od wydania pierwszej książki (Dzikowy skarb, 1945). Opublikował ponadto trylogię o Aleksandrze Wielkim i powieści rozgrywające się w czasach Jagiellonów oraz nowele. Syn rzeźbiarza Alojzego Bunscha i młodszy brat malarza Adama Bunscha. 

Rok wydania: 1950 Wydawnictwo: Nakład Gebethnera i Wolfa Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 18.5x24cm Ilość stron: 321 Waga: 0.6 kg TIN: T01214050

Uwagi: Oprawa wytarta,pomarszczona,pożółkła,oddzielająca się od bloku,Rogi oprawy zagięte, Brak grzbietu,Brzegi stron zakurzone, Strony  pożółkłe,Blok książki pęknięty,kartki luźno,Druk czytelny. 

Opinie