Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Filozofia - opracowania ogólne

Dzieła wszystkie tom 1 do 7

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Prezentowane wydanie zostało podzielone na 7 tomów. Kolejność poszczególnych dzieł Arystotelesa pozostaje zasadniczo utrzymana zgodnie z układem stosowanym przez I. Bekkera w jego z 1831 roku Aristotelis Opera. W tomie pierwszym mieszczą się traktaty wchodzące w skład Organonu, w tomie drugim znajdują się pisma fizyczne. Na tom trzeci i czwarty składają się pisma o treści psychologicznej i przyrodniczej. Z pozostałych pism Stagiryty tom piąty obejmuje Etykę nikomachejską , Etykę wielką , Etykę eudemejską oraz krótką rozprawę O cnotach i wadach , a tom szósty traktaty społeczno - polityczne. W tomie siódmym znajdziemy omówienia monograficzno - historyczne i problemowe, indeksy oraz słownik terminów.

TOM I Kategorie, Hermeneutyka, Analityki pierwsze, Analityki wtóre, Topiki, O dowodach sofistycznych, 1990 r., 625 s.

TOM II Fizyka, O niebie, O powstawaniu i niszczeniu, Meteorologika, O świecie, Metafizyka, 1990 r., 875 s.

TOM III O duszy, Krótkie rozprawy psychologiczno-biologiczne, Zoologia, O częściach zwierząt, 1992 r., 775 s.

TOM IV O ruchu zwierząt, O poruszaniu się przestrzennym zwierząt, O rodzeniu się zwierząt, O barwach, O głosach, Fizjognomika, O roślinach, Opowiadania zdumiewające, Mechanika, Zagadnienia przyrodnicze, O odcinkach niepodzielnych, Położenia i nazwy wiatrów, O Melissosie, Ksenofanesie i Gorgiaszu, 1993 r., 806 s.

TOM V Etyka nikomachejska, Etyka wielka, Etyka Eudemejska, O cnotach i wadach, 1996 r., 536 s.

TOM VI Polityka, Ekonomika, Retoryka, Retoryka dla Aleksandra, Poetyka, Zachęta do filozofii, Ustrój polityczny Aten, List do Aleksandra Wiekiego, Testament, 2001 r., 975 s.

TOM VII Słonik terminów arystotelesowych, Indeksy pojęć i nazw, 1994 r., 410 s.

Rok wydania: 1992 Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda z obwolutą Wymiar: 16x24cm Waga: 4 kg TIN: T01279635

Uwagi: Brzegi stron zakurzone, Na obwolutach dodatkowa folia ,folie zakurzone ,zarysowane ,poklejone taśmą ,drobne zapiski ołówkiem 

1 430,00 zł

Opinie