Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Dzieje Duszy czyli żywot Bł Siostry Teresy od Dzieciątka Jezus i od Najśw Olicza 1924 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Dzieje Duszy czyli żywot Bł. Siostry Teresy od Dzieciątka Jezus i od Najśw. Oblicza Karmelitanki Bosej 1873 -1897 przez nią samą skreślony. Listy - poezje. 

Tłumaczenie z francuskiego. Wydanie czwarte. 

To Marii od Najświętszego Serca, najstarszej siostrze Teresy, zawdzięczamy dwa z trzech nieocenionych tekstów świętej z Lisieux (a pośrednio również i ten trzeci, który stanowi ciąg dalszy jednego z nich). Oto co powiedziała o tym Maria w czasie procesu diecezjalnego: “Pewnego zimowego wieczoru, po oficjum. ogrzewałyśmy się wspólnie z siostrą Teresą, siostrą Genowefą i naszą czcigodną matką przeoryszą Agnieszką od Jezusa. Wówczas siostra Teresa opowiedziała nam o dwóch lub trzech wydarzeniach z dzieciństwa. Wtedy zwróciłam się do matki przeoryszy mówiąc: «Jak to możliwe, że matka każe jej pisać wiersze, by sprawić innym przyjemność, a nie poleca jej spisać wspomnień z dzieciństwa? Zobaczy matka, że ten anioł nie pobędzie już długo na ziemi i przepadną wszystkie szczegóły, które tak bardzo nas interesują». Matka przeorysza wpierw się zawahała, później jednak wobec naszych nalegań powiedziała do Sługi Bożej, że sprawi jej radość, ofiarując jej na przyszłe imieniny opowiadanie o swoim dzieciństwie”. Opowiadanie to nazywane jest dzisiaj Rękopisem A.

Rok wydania: 1924 Wydawnictwo: Nakładem Księgarni Św.Wojciecha Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 12x16.5cm Ilość stron: 415 Waga: 0.405 kg TIN: T01545585

Uwagi: Oprawa introligatorska, materiałowa, pobrudzona, blok spójny z oprawą, wygięty. Rogi oprawy zagięte. Strony pożółkłe, kilka przybrudzonych, adnotacje i pieczątki pobiblioteczne, druk czytelny. Brzegi stron zakurzone i przybrudzone. 

Opinie